Novinky

Startovky

V záložce startovky jsou již zveřejněny startovací časy.

POKYNY

Jsou zveřejněny pokyny. Předpověď vypadá celkem přijatelně, takže se na všechny těšíme. Závodníci si doufám užijí závod i přes případně kufrování. Startovky budou zveřejněny během pátku dopoledne. Pokud by někdo tápal, kde je Radíkov, tak zde je odkaz na mapu www.mapy.cz/zakladni?vlastni-body&x=17.3261491&y=49.6162879&z=12&ut=MHO%20DT%20a%205.ZL&uc=97UlnxVUt6&ud=Olomouc%2C%20okres%20Olomouc.

Zajímavost a info o počasí

Zajímavé počtení skrývá bakalářská práce, která se vztahuje k závodnímu prostoru. theses.cz/id/if16fm/BP_Kotlnov_M_.pdf

Zde můžete sledovat předpověd počasí www.yr.no/place/Czech_Republic/Olomouc/Rad%C3%ADkov/long.html. Výhled na sobotu zatím vypadá velmi příznivě.

Parametry tratí

Po provedení štíkování kontrol a ověření jejich pozice s GPS záznamem lze konstatovat, že mapa už celkem plus mínus sedí. Vzhledem k stáří mapy je nutné počítat s tím, že ne všechno je na mapě zaznamenané a to včetně cest, výrazných stromů atd. Kontroly jsou ovšem na objektech, které opravdu sedí.

Parametry tratí

Převýšení je pouze orientační. Po startu pochopíte proč... :)). Kategorie HDR, P, DH10, DH14 a H50 mají mapu s cestami, pouze rok starou. Ostatní kategorie mají mapy bez cest nebo bez dalších informací.

 

 

Finální obhlídka kontrol

6. a 7.12.  jsem proběhl všechny kontroly a tratě jsou již tedy připraveny. Každopádně k závodu je nutné přistupovat tak, že se jedná o vypečený předvánoční závod, po kterém se člověk může s klidným svědomím alespoň deset minut dlábit cukrovím. Tedy pokud se dostane do cíle :)).  V kategorii D19L je už potvrzená účast zlatých šampiónek letoštního MČR ve štafetách z SK UP Olomouce a v kategorii H19L se na startu objeví mistr DT HO z loňského roku Víčko. Takže jsem začal přemýšlet o vymazaní části nebo veškerých cest ze závodní mapy. Díky firmě Lesy ČR s.p. máme povolení vjezdu k občerstvovací stanici pro závodníky, kde bude zajištěno bohaté občerstvení. Občerstvení využijí mimo závodníky na dlouhé trati i kategorie H35 + H18 a navíc pozice dvou!! občerstvovacích stanic bude 100% záchytné místo při bloudění po lese. Neváhejte tedy a přihlašujte se.

Průzkum 30.11.

Po nedělním obědě jsem se vydal prozkoumat další sadu kontrol. Les mne místy velmi potešil a místy trochu vyděsil. Původně byl plán "mapa zcela bez cest", ale nejstarší část mapy bez cest zavání umrzlými a okousanými závodníky. Cesty v této části mapy budou jediná záchrana. Je však nutné počítat se stářím mapy 15 let, podklady pro tehdejší tvorbu mapy byly značně omezené proti dnešku a někde to holt lehce ujelo. Les je v globále celkem dobře prostupný a vyplatí se tedy při správném azimu klusat rovně a tím i ušetřit dost minut. Rozhodnutí je ovšem na závodnících, protože kontrola prostoru probíhá na mapě s připojeným ortofoto podkladem :)), kde se volby postupů hledají lépe. Na čisté mapě se tedy může sem tam připlést do cesty nějaký ten hustníček, divoké prase či jelen. Vetšina tratí je již nahozena a bude to nepochybně zábavný závod. Do rubriky mapy a terén jsou přidány další fotky z lesa.

Průzkum terénu 17.11.

Dnes byl proveden průzkum možných míst kontrol a to zejména na postarší části mapy. Už teď je mi jasné, že závod bude asi poměrně náročný, protože jediná jistota je udržet směr běhu ve značně porostově pestrém prostoru, kde jsou zatím pouze vrstevnice a možná i cesty. Některé místa se mi nepodařilo objevit ani s pomocí ortofotomapy. Celkově je terén přímo ideální na opravdu těžký middle. Každopádně les je opravdu zajímavý, ostružiny (pouze sem tam) jsou všechny ulehnuté k zimnímu spánku, takže se to dá celkem mydlit i přes zelené šrafy. Zajímavostí je, že se místy vyskytují opravdu velké jámy (hloubka klidně 3-5m) a pokud vám dojdou síly, tak se z nich budete dostávat jen velmi obtížně. Do záložky mapy & terén jsou přidány první fotky (další snad budou kvalitnější).

Rozpis

Do rubriky Rozpis byl přidán rozpis pro závod. Zde je možné stáhnout v pdf  https://mho-dt-radikov.webnode.cz/_files/200000001-b3aefb4a95/ROZPIS%206ZLHO-MHO-DT.pdf.

Přípravy

Přípravy už běží naplno. V tuto chvíli nebudeme zveřejňovat podrobnosti, nicméně se můžete těšit na upravené mapy a možná leckterý běžec bude lehce překvapen. Přestože centrum závodu "Restaurace pod věží" je stejné jako vloni, tak se závodník vydá na lov kontrol zcela jiným směrem než tomu bylo v předchozím roce. Mapa pro závod vznikla propojením tří map. Na tomto místě děkujeme za poskytnutí jednotlivých map od OOL a LOL, bez kterých by to nešlo vytvořit. Mapa formátu A3 bude v měřítku 1:10000 a bude upravena. Nejstarší díl závodní mapy bude na informace opravdu velmi skoupý a bude nutné zapojit i pátrací intuici. Každopádně všechny místa kontrol budou proběhnuty a bude případně doplněno nějaké vodítko vedoucí k dohledání kontroly. Kategorie DH18-H50 budou mít mapu obdobnou jako u DT, pouze ovšem formátu A4. Ostatní kategorie budou mít mapu formátu A4 v měřítku 1:10000 s výrazným vyznačením zóny, kam může vkročit pouze ostřílený závodník :))). 

Nový web

Byl spuštěn nový web pro předvánoční závody zimní ligy HO. Během několika dní bude zveřejněn rozpis závodů.